Genel Bilgiler

Bugünün gençleri yarının yetişkinlerini çok yönlü,ileri görüşlü,farkındalığı yüksek,üretici ve özgüven sahibi bireyler olarak hayata hazırlamak için çalışırız.

İletişimin daha da önem kazandığı ve karakterin oturmaya başladığı lise yılları, öğrenciler için her zaman özeldir. Bu yıllarda öğrenciler, yeteneklerini ve ilgi alanlarını anlamlandırıp, hayatlarının geri kalanında nasıl kullanacaklarını ve meslek seçimlerinde nasıl değerlendireceklerini kararlaştırmaya başlar. Elbette TED Adana Koleji danışman öğretmenleri ve kariyer planlama uzmanlarımız (yurt içi ve yurt dışı) bu süreçte her zaman onların yanında olacaktır.

Lisemize özgü; kütüphane, fizik ve kimya laboratuvarları, bilgisayar laboratuvarları, müzik atölyeleri, görsel sanatlar atölyeleri ve kulüp odaları özel tasarımlarıyla öğrencilerimizin çok yönlü gelişimine katkıda bulunur.

TED Adana Koleji Lisesinde, Atatürk ilkeleri ve Cumhuriyetin kazanımlarına bağlı olarak yetişen geleceğin aydın gençleri, toplum ve ülke sorunlarına karşı farkındalığı yüksek, bilimsel düşünen, yaratıcı çözümler üreten, sosyal sorumluluk bilincine sahip, empati kuran, farklılıklara saygı gösteren, yabancı dilini yaşamında etkili bir şekilde kullanan, yüksek ahlaklı ve özgüveni yüksek bireyler olarak gelişir.

Oxford AQA Uluslararası GCSE Öğretim Programları (GCSE)

Bilim İnsanı Yetiştirme Programı (BİY)

Kanada’da İkinci Diploma ve Değişim Programı

Ansolon