ÜDEP (ÜNİVERSİTE EĞİTİM DESTEK PROGRAMI)

ÜDEP Öğrencilerin derslerine takviyede bulunmak, yeteneklerini geliştirmek, derslerdeki başarılarını arttırmak ve sınavlara daha iyi hazırlanmalarına yardımcı olmak üzere ÜDEP uygulanmaktadır.

9.Sınıftan itibaren iç disiplin, planlı çalışma, eksiklerini belirleme ve giderme gibi başarıyı getiren temel becerileri kazandırmayı hedeflediğimiz öğrencilerimiz,11. Sınıftan itibaren YGS çalışmalarında tekrar çalışmalarına hafta sonu TYT programları ile başlarlar. TYT konuların alan ağırlıklarına göre yıl boyunca 30 haftalık bir program dahilinde tamamlanır.

Konu eksiğini tamamlamış öğrencilerimiz için ayrıca hafta içi okul sonrası Matematik ve Türk Dili ve Edebiyatı Konularında “Hız Etütleri” ile öğrencilerimizin bilgi-yorum ve hız becerileri geliştirilir. 12 sınıfta hafta içi ve hafta sonu sarmal sistemde hazırlanmış program çerçevesinde 11. Sınıfta tamamlanan TYT konu tekrarları soru çözümü şeklinde devam ederken AYT çalışmaları ağırlıklı olarak ilerlenerek tamamlanır. Tarama ve Deneme sınavları üniversite sınavı formatında yapılmakta, ölçme değerlendirme birimi tarafından analiz edilen sınav sonuçları ders öğretmenleri ve PDR birimine iletilerek öğrenciler ile paylaşılmaktadır. Öğrencinin gelişimi her derste izlenmekte, eksikler belirlenip, birebir veya grup halinde yapılan ek çalışmalarla giderilmektedir.