Windows Laboratuvarı (Okul Öncesi ve İlkokul laboratuvarı)

Windows Laboratuvarı okul öncesi ve İlkokul - Windows işletim sistemine sahip, dokunmatik ekranlardan oluşan 24 bilgisayar oluşmakta olup bir adet etkileşimli akıllı tahta bulunmaktadır. Laboratuvarda Bilişim Teknolojileri dersi, Jr. Fll, Kodlama ve Maker & Robotik Kulübü dersleri işlenmektedir.  Öğrenci bilgisayarlarının uzaktan kontrolünü sağlayan yazılım mevcuttur. Öğrenciler, ders olmadığı zamanlarda da laboratuvara gelip araştırma yapabilir ve proje çalışmalarını gerçekleştirebilir.

Apple Bilgisayar Laboratuvarı (Ortaokul – Lise)

Ortaokul ve Lisenin kullandığı MacOs işletim sistemine sahip 24 adet iMac bilgisayar kapasiteli laboratuvardan tüm öğrenciler yararlanabilmektedir.  Laboratuvarda Bilişim Teknolojileri dersi, Kodlama, Robotik, Akıllı Cihaz Tasarımı, Arduino, Mobil uygulama Geliştirme, Dijital Oyun Geliştirme  ve  İngilizce bölümün bazı dersleri de işlenmektedir. Ortak Apple TV’nin kullanımı ile de öğrencilerinin yapmış olduğu çalışma anlık olarak tahtaya yansıtılmaktadır. Öğrenciler, ders olmadığı zamanlarda da laboratuvara gelip araştırma yapabilir ve proje çalışmalarını gerçekleştirebilir.

Robotik – Kodlama Laboratuvarı

İnovasyon merkezimizde bulunan Robotik ve Kodlama Laboratuvarı 24 kişilik kapasiteye sahip 2 sınıftan oluşmaktadır. Lego Wedo 2.0 Robotik Seti, Lego Ev3 Robotik Seti, Vex Robotik Seti, Drone Geliştirme, Çizgi izleyen Robot Yapımı, Mini Sumo Robot Geliştirme gibi eğitim uygulamaları işlenmektedir. Aynı zamanda İlkokul robotik takımının katıldığı JR. FLL yarışması, Ortaokul Robotik Takımın Katıldığı FLL ve Vex Robotik Yarışmalarına, Lise Grubunun Katıldığı Vex Robotik Yarışması ve MEB Robot yarışmalarının hazırlık aşamasında kullanılmaktadır.