Görevini ; 5188 Özel Güvenlik Hizmetlerinin uygulanmasına dair kanun, 4857 sayılı İş kanunu , 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, 4721 sayılı Medei kanunun 981nci maddesi, 6098 sayılı borçlar kanunun 52nci maddesi, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu 24 ve 25 nci maddelerine ve 6136 sayılı Ateşli silahlar ve Bıçaklar kanununa, İç işleri bakanlığı ve Emniyet genel müdürlüğü yönerge ve talimat yazılarına göre , yetkilendirilmiş kurum , olarak yapmaktadır.

TSE_HYB ( Hizmet yeterlilik belgesi)

TS –ISO 10002(MMS belgesi)

TSE_ISO_EN 9000 (KYS belgesi)

TSEISO- 14000 (ÇYS belgesi)

TSE İSG-OHSAS TS 18001 ( İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi belgesi) belgelerine sahiptir.

GÖREVLERİMİZ

1 – Görev başlangıcında okulun ve görev noktalarının kontrolü yapılmaktadır.
2 – Sabahları personel ve öğrenci girişlerinde çevre güvenliği sağlanmaktadır.
3 – Gün içinde gelen velilerin ve misafirlerin girişte kimlik kayıtları yapılarak ziyaretçi kartı verilmektedir.
4 – Ziyaretçisi gelen personel ve yetkililer telefonla aranarak teyit alınmakta, onay verilmesi durumunda refakat edilerek görüşülmektedir.
5 – Çalışma yapmak için gelen işçiler öncelikle idari işler müdürüne bildirilmekte onay verilmesi halinde kayıtları yapılıp teknik personel refakati ile çalışmalarına izin verilmektedir.
6 – Çalışma yapan işçiler okulun kuralları ile ilgili olarak uyarılmakta, olumsuz bir durum olmaması için devriye sırasında ve iş çıkışlarında kontrol edilmektedir.
7 – Gıda, temizlik, kırtasiye vb. malzeme getiren firma araçları ile kargo araçlarının giriş - çıkış, plaka ve şoförlerin kimlik kayıtları yapılarak ilgili bölüme bilgi verilerek kontrolleri sağlanmaktadır.
8 – Gün içerisinde okul içi ve çevresi devriye dolaşılarak kontrol edilmekte, maddi ya da hayati kayıplara sebep olabilecek eksik ve aksaklıklar tespit edilerek idari işlere bildirilmektedir.
9 – Gün içerisinde ve okul bitiminde öğrenci ve personellerin güvenli şekilde okuldan ayrılmaları için gerekli önlemler alınarak kontroller yapılmaktadır.
10 – Servis araçlarının ve hususi araçların herhangi bir kaza ve olumsuzluk yaşanmadan bölgeden ayrılmaları için yolun durumu ve öğrencilerin çıkışı kontrol edilmektedir.
11 – Personel ve öğrenci çıkışı tamamlandıktan sonra okulun kapı, pencere, elektrik, su gibi riskli durumları kontrol edilerek gereken müdahaleler yapılmakta, gerektiğinde yetkililere telefonla bilgi verilmektedir.
12 – Akşam ve gece vardiyası süresince içeride ve dışarıda devriye dolaşılarak ve kameralar sürekli olarak izlenerek güvenlik görevi yerine getirilmektedir.