Yöneticilerimiz

Mustafa BALKAŞ

Okul Direktörü (Ortaokul – Lise Müdürü)

Meslek hayatına 1981 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak başladı. Yüksek lisansını tamamladıktan sonra, 1988 yılına kadar ODTÜ’de Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Koç Özel Lisesi’nin kurucu ekibinde 10 yıl süre ile öğretmen, bölüm başkanı, CAS koordinatörü, The Duke of Edinburgh’s Award programı koordinatörü, IB koordinatörü ve Lise Müdürü olarak görev yaptı. Koç Özel Lisesi’nde CAS koordinatörü olarak görev yaptığı yıllarda, Tepeören Köyü Cemil Türker İlköğretim Okulu’nda okuyan öğrencilere, Koç Özel Lisesi öğrencilerinin bilgisayar, İngilizce ve matematik dersleri verdiği, Türkiye’nin öğrencilere yönelik olarak organize edilen ilk sosyal sorumluluk programını başlattı ve programı 1998 yılına kadar yürüttü. On yıl süreyle Koç Özel Lisesi Hentbol takımını çalıştırdı, Lise Erkek Hentbol takımı 1996 yılında Liseler Türkiye üçüncüsü oldu. Boston Üniversitesi ve PTC tarafından düzenlenen Uluslararası Okul Liderliği programı ve Harvard Üniversitesi tarafından düzenlenen öğrenmede evrensel tasarım atölye çalışmalarının da dahil olduğu çok sayıda ECIS ve IB konferansına katıldı. ENKA Okulları’nda Kurucu Ortaokul ve Lise Müdürü ve Enka Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi olarak 9 yıl süreyle görev yaptı. Bu süre içinde Enka Okulları Lise Erkek Tenis Takımı, Okullar Dünya Şampiyonası’nda (ISF) Dünya 3. oldu. 1996 yılından bu yana Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) üyesidir. 1996 – 1998 yılları arasında TMOK Eğitim ve Ulusal Olimpik Akademi komisyonu üyesi olarak görev yaptı. 2010 – 2013 yılları arasında Tohum Otizm Vakfı’nda OÇEM Projeleri Koordinatörlüğü ve Yönetim Kurulu danışmanlığı görevlerinde bulundu. Aynı yıllarda, Avrupa ülkelerinde matematik ve teknolojiye öğrenci ilgisini artırmak amacı ile yürütülen ve Sabancı Vakfı’nın partneri olduğu bir Avrupa Birliği projesi olan Ingenious’un Ulusal Koordinatörlüğü görevinde bulundu. ALKEV, HİSAR, İELEV ve İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları’nda eğitim danışmanı, öğretim koçu, tasarım yoluyla anlama ve öğrenmede evrensel tasarım uzmanı olarak görev yaptı. YDY Eğitim Araştırma ve Danışmanlık’ta, Okul Liderliği Akademisi program tasarımcısı ve eğitimci olarak yer aldı. TED Ankara Koleji’nde okuduğu yıllarda atletizm yaptı ve 100, 200 metre branşlarında Yıldız ve Genç Milli Takımda yarıştı. 20 Ağustos 2019 tarihinde TED Adana Koleji’nde Okul Direktörü ve Ortaokul – Lise Müdürü olarak göreve başladı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

[email protected]


Bayram TOZAL

Okul Müdürü (Anasınıfı / İlkokul)

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi “İlköğretimde Program Geliştirme” alanında yüksek lisans yaptı. Sonrasında sınıf öğretmenliği, müdür yardımcılığı, müdür vekilliği, birçok okulda okul müdürlüğü, Adana İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Yöneticilik görevlerinde bulunduğu sırada aynı zamanda eğitimin hayatına da devam etti. Kamu Yönetimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Adalet Yüksek Okulu bitirdi. Toros Üniversitesi “İşletme Yönetimi” alanında Yüksek Lisansını tamamladı. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde “Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi” alanında Yüksek Lisansını tamamladı. Çok sayıda hizmet içi eğitim kursu ve seminerine katıldı. Birçok defa Başarı Belgesi, Teşekkür, Takdir, Maaş Ödülü ile ödüllendirildi. İngiltere, İspanya, Almanya, Fransa, Romanya’ya çeşitli zamanlarda ziyaretlerde bulunarak eğitim sistemleri üzerinde incelemelerde bulundu. TED ADANA KOLEJİ’NE  15.06.2015 tarihinde müdür olarak başladı. Evlidir.

[email protected]

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Sanem GÖZÜYEŞİL

Müdür Yardımcısı (Lise)

Çukurova Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünden mezun oldu. Çukurova Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Anorganik Ana Bilim dalında Yüksek lisansını tamamladı. Yüksek Lisans çalışmalarına ait  Uluslararası ‘Acta’ dergisinde 2 yayını bulunmaktadır. Ayrıca çalışmalar, ’Ulusal Kimya’ İstanbul kongresinde ve ‘İnternational Symposium on Süpercritical Fluids’ Fransa’da sunuldu. 2001 yılında itibaren çeşitli Eğitim kurumlarında Öğretmenlik, Zümre Başkanlığı ve Kimya Bölüm yazarlığı görevlerinde bulundu. ISO 9001 Kalite Sistemi Kalite Güvence Sorumlusu olarak sistem kurulumunda  ve sistemin devamlılığında İç Denetçi olarak görev yaptı. Son olarak 2011 yılından itibaren Başkent Üniversitesi Özel Başkent Okulları  Müdür Yardımcısı olarak görev aldı .01/09/2017 tarihinden İtibaren TED Adana Kolejinde göreve başlamıştır. Evlidir.

[email protected]

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Eyüp ÖZDEMİR

Akademik Müdür Yardımcısı

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.  Çeşitli eğitim kurumların da gerek idari gerekse eğitmenlik alanlarında aktif görevler aldı. Bu görevler arasında Network Uzmanlığı ve Bilgi Yönetimi adında çeşitli kurslarda eğitmenlik yaptı. Okulumuzda Ölçme ve değerlendirme uzmanı olarak göreve başladıktan kısa bir süre sonra 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı itibariyle 7. Ve 8. Sınıf seviye müdür yardımcılığına geçiş yaptı. Eğitimde gelecek konferansı, Yaratıcı düşünme,  Lider Öğretmen, Öğrenci Koçluğu, STEM , Açık Uçlu Soru yazma, K12Net gibi çeşitli alanlarda eğitimlere katıldı. 2018 – 2019 eğitim öğretim yılı itibariyle okulumuzun bütün kademelerinden sorumlu Akademik Müdür Yardımcısı pozisyonuna getirildi. Genel Merkez seviyesinde Matematik Soru Yazma Komisyonunda Ölçme ve Değerlendirme Uzmanı olarak aktif görev almaktır. İngiltere, Fransa, İsviçre, İtalya’ya çeşitli zamanlarda kültürel gezilere katılmıştır. Evli ve 1 Kız babasıdır.

[email protected]

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Sezen ARIOĞLU

Müdür Yardımcısı (Ortaokul)

Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 19 Yıldır çeşitli eğitim kurumlarında gerek öğretmenlik gerekse zümre başkanlığı görevlerinde bulundu. Yaratıcı Düşünme ve İnovasyon, etkinlik geliştirme, lider öğretmen, öğrenen organizasyon, öğretmen koçluğu gibi çeşitli eğitimlere, ulusal ve uluslararası sempozyumlara katıldı. TED Adana Koleji’nin kuruluşundan bu yana kurumumuzda görev almıştır. 2017 – 2018 Eğitim öğretim yılından itibaren ise ortaokul müdür yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

[email protected]

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Nilay YAŞAR

Müdür Yardımcısı (Ortaokul)

Gazi Üniversitesi Kırşehir Eğitim Fakültesi İlköğretim Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 16 yıllık Eğitim-Öğretim hayatı boyunca Türkiye’nin çeşitli illerinde farklı eğitim kurumlarında Fen Bilimleri öğretmenliği ve zümre başkanlığı görevlerinde bulundu. Yaratıcı düşünme, İnovasyon Etkinlik Geliştirme, Lider Öğretmen, Öğrenci Koçluğu, STEM , Model Uçak, Zeka ve Akıl Oyunları, Sınırsız Mavi, Araştırmaya Dayalı Bilim Öğretiminde Değerlendirme Stratejileri, Unimat Traning gibi çeşitli alanlarda eğitimlere katıldı. XI. Ulusal Fen bilimleri ve Matematik eğitimi kongresine ve eğitim teknolojileri zirvesine katıldı. TED Adana Kolejinin kuruluşundan bu yana kurumumuzda Fen Bilimleri Zümre Başkanı ve 2017 – 2018 yılları arasında İnovasyon Eş Başkanı olarak görev almıştır. Görev aldığı süreçte okulumuzu TÜBİTAK proje yarışmalarında temsil ederek 2016 – 2017 yılında fizik dalında 2.cilik getirmiş, 2017 – 2018 yılında ise biyoloji dalında katılım göstermiştir. 2018 – 2019 Eğitim-Öğretim yılından itibaren ortaokul müdür yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve 1 çocuk annesidir.

[email protected]

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Şule YALIN

Müdür Yardımcısı (İlkokul)

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden 2003 yılında mezun oldu. Aynı üniversitede, Çağdaş İngiliz Romanı alanında başladığı yüksek lisans eğitimine, TED Van Kolejinde göreve başlaması sebebiyle ara verdi. Bir yıl süreyle TED Van Koleji, hemen ardından 4 yıl süreyle de TED Gaziantep Kolejinde İngilizce öğretmeni ve Bölüm başkanı olarak görev yaptı. TED Gaziantep Kolejindeki görevi süresince, Cambridge ESOL sınavları eğitim ve uygulama çalışmaları, Uluslararası Gençlik Ödülü Derneği Ödül Lideri Eğitimi ve Oxford Teachers’ Academy öğretmen geliştirme eğitimlerinin yanı sıra, THK Model Uçak Eğitimi, Proje döngüsü, Aktif Öğrenme, Çocuklarla Yaratıcı Drama ve Müzik gibi çeşitli alanlarda eğitimlere katıldı. 2009 yılından itibaren 8 yıl süreyle Özel Çukurova Bilfen İlkokulunda İngilizce öğretmeni olarak çalıştı. 2017 – 2018 Eğitim-Öğretim yılından bu yana okulumuzda İlkokul 3 ve 4. sınıflardan sorumlu Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

[email protected]

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Esra AYDINALP

Müdür Yardımcısı (İlkokul)

Mersin Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünden 2003 yılında mezun oldu. Hentbol branşında uzun yıllar sporculuk ve hakemlik yaptı. Halkoyunları branşında aldığı  eğitimlerle usta öğreticilik sertifikası almış ve ülkemizi uluslararası platformlarda temsil etmiştir.  Zumba Yetişkin ve Zumba Kids- Zumba Jr. Eğitmeni. Adana Final Okullarında Beden Eğitimi Öğretmenliği yaptı. Öğrenen Organizasyon öğrenci ve öğretmen koçluğu, Uluslararası Okul Dışı Kamp Eğitimlerine katıldı.TED Adana Kolejinin kuruluşundan bu yana kurumumuzda Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev almıştır. 2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılından itibaren İlkokul 1 ve 2. Sınıflardan sorumlu müdür yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Ceylan SIRMA

Müdür Yardımcısı (Okul Öncesi)

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. İstek Vakfı Acıbadem Anaokulu, Marmara Üniversitesi Göztepe Uygulama Anaokulu ve Kadir Rezzan Has Anaokulunda stajyer öğretmenlik yaptı. Bostancı Doğa Koleji Anaokulu ve İstek Vakfı Özel Erenköy Anaokulunda çeşitli yaş gruplarında sınıf öğretmeni ve zümre başkanı olarak görev aldı. Uluslararası eğitim veren kurumlarda, okul öncesi eğitim programını tam zamanlı İngilizce olarak uyguladı. Müfredat ve program oluşturma çalışmalarında aktif rol aldı. Başta Uluslararası Bakalorya (IB) Programı eğitimi olmak üzere; Yaratıcı Düşünme ve İnovasyon, STEM, GEMS, Yaratıcı Drama ve Orff gibi alanıyla ilgili birçok eğitime katıldı.  Erken yaşta ikinci dil yaklaşımları-ikinci dilin sosyal duygusal bilişsel gelişime etkileri üzerine eğitimlere katılarak araştırmalarını tamamladı. Avrupa Birliği’nin Özel Öğretimin Güçlendirilmesi Projesi (CFCU-EU) nde yer aldı, 6 ay süreyle Özel Eğitim Merkezinde çalıştı.

Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisans yaptı. Tezini İnsan Kaynakları alanında Performans Değerlendirme Sistemi üzerine yazdı. Bu süreç içinde,21. Yüzyılda Eğitim ve Liderlik, Profesyonel Yönetim Becerileri üzerine çeşitli eğitimlere katıldı. Son olarak, 5 yıl süreyle TED Zonguldak Kolejinde Anaokulu Yöneticiliği görevini sürdürdü.  Görevini yaptıktan sonra 2016 – 2017 Eğitim – Öğretim yılında okulumuzda göreve başlamıştır. Okulumuzdaki görevi süresince, inovasyon kurulu başkanlığı, ilkokul müdür yardımcılığı yaptı. Hollanda Büyükelçiliği tarafından fonlanan ve Türk Eğitim Derneği tarafından yürütülmekte olan “Eşit Bir Gelecek” projesi kapsamında; Genel Merkez Proje Koordinatörleri önderliğinde okulumuzda kurulan ekibin liderliğini yaptı. İngilizce ve Almanca biliyor olup, kurumumuzda Anasınıfı Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Evli ve 1 çocuk annesidir.

[email protected]

 

 

Atatürk Köşesi

Ansolon