-2024-2025 Eğitim Öğretim yılında 9.sınıf olacak öğrenciler için okula kabul ve akademik başarı indirimi iki aşamada uygulanacaktır.

 

– TED Okula Giriş Sınavı (TOGS) sonuçlarına göre Okul Yönetimi tarafından belirlenecek taban puan ve puan aralıkları temel alınarak; kontenjan dâhilinde, başvuru öncelik sırası göz önüne alınarak uygulanacaktır.

 

– Kontenjan açığı bulunması halinde MEB Merkezi Sınav (LGS) sonuçlarına göre Okul Yönetimi tarafından belirlenecek Türkiye geneli yüzdelik dilim taban puanı ve yüzdelik dilim aralıkları temel alınarak; kontenjan dâhilinde başvuru öncelik sırası göz önüne alınarak boş kalan kontenjanlara kayıt ve akademik başarı indirimi uygulanacaktır.

 

MEB Merkezi Sınav (LGS) sonuçları sonrası puan ve yüzdelik dilimler sınav analizleri doğrultusunda belirlenecek ve duyurulacaktır. TOGS sınavı ile akademik başarı indirimi alan öğrenciler başarılarını artırarak LGS sonrası Türkiye Geneli yüzdelik dilimine göre daha yüksek akademik başarı indirimine ulaşmış ise yüksek olanı kullanabileceklerdir.

2024-2025 Eğitim Öğretim yılında 10.sınıf olacak öğrenciler için okula kabul ve akademik başarı indirimi TED Okula Giriş Sınavı (TOGS) sonuçlarına göre Okul Yönetimi tarafından belirlenecek taban puan ve puan aralıkları temel alınarak; kontenjan dâhilinde, başvuru öncelik sırası göz önüne alınarak kayıt ve akademik başarı indirimi uygulanacaktır.

TED Okula Giriş Sınavı (TOGS) sonuçlarına göre belirlenen akademik başarı indirimi 30.03.2024 tarihine kadar geçerlidir.

Sınav Sonuç Karnesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Sınav Sonuçları İçin Tıklayınız