TED Adana Koleji Anasınıfları olarak, Eğitim Programımızın içeriği öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini ön plana çıkararak, duygusal anlamda kendilerini güvende hissettikleri ortamlar yaratmak ve sonucunda ilkokul hayatına sağlam temellerle geçişi sağlamaktır.
Anasınıflarımızda TED Bilim Kurulu’nun denetiminde hazırlanmış olan ‘’Karma Eğitim Modeli’’ ( High Scope, Montessori, Reggio Emilio, MEB) uygulanmaktadır. Esneklik ilkesini benimseyen, yeniliklere açık, yaratıcı düşünmeyi destekleyen, aktif öğrenmeyi baz alan, problem çözme becerilerine dayanan bir yaklaşım kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu yaklaşımları destekleyen ‘’ Değerler Eğitimi, Yaşayan Atatürk Projesi, Fark Yaratanlar Projesi, Sosyal Sorumluluk Projeleri, Aile Katılımı’’ gibi etkinlikler uygulanmaktadır.
Branş derslerimiz İngilizce, Beden Eğitimi, Tenis, Masa Tenisi, Yüzme, Jimnastik, Görsel Sanatlar, Müzik, Bale, Bilişim Teknolojileri, Satranç, ve Drama’ dan oluşmaktadır.
TED Adana Koleji Anasınıflarında, son zamanların en iyi uygulamalarından olan ‘’ GEMS, Akıl Oyunları ve STEM’’ dersleri, bu alanlarda eğitim almış anasınıfı öğretmenleri tarafından, günlük akış içerisine yerleştirilmiş şekilde uygulanmaya başlanmıştır. Öğrenciler, yaparak yaşayarak öğrenmenin en güzel yöntemlerinden olan bu derslerde aktif rol almaktadır.
Her dönemin sonunda öğrencilerin velilere sunum yaptığı “Portfolyo Günleri” düzenlenmektedir. Öğrenciler dönem içerisinde neler yapıldığı ile ilgili çalışmaları ailelerine sunmaktan büyük keyif alır. Aynı zamanda branş öğretmenlerinin dönem sonunda yazdıkları raporlar, sınıf öğretmeni tarafından değerlendirilip, yıl sonunda hazırlanan ‘’ Gelişim Raporlarına’’ katkı sağlamaktadır.