LİSEDE YABANCI DİLLER

TED Adana Koleji Lisesinde 9. Sınıf öğrencilerimiz okulun ilk haftasında kurlarını belirlemek üzere sınava girerler. (PET sınavından istenilen notu almış öğrenciler sınava girmeden IGCSE programına dahil edilir.) 9 ve 10. Sınıflarımızda İngilizce programı 8 saat hafta içi ve 6 saat hafta sonu olmak üzere toplam 14 saattir. Bu programla öğrencinin 10. Sınıf sonunda gerekli olan İngilizce seviyesine ulaşması amaçlanır. Öğrencilerimizin 11. sınıf sonunda veya 12. sınıf başında girebilecekleri uluslararası IELTS-TOEFL sınavları için çalışmalar 9. sınıftan itibaren başlar. Advanced Placement (AP) sınavlarına bireysel olarak okul dışında hazırlanan öğrencilerimiz bu sınavlara okulumuzda girebilirler.

Takip edilen sistem; öğrencilerin sunum yeteneklerini geliştirmeyi, İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşabilmelerini, akademik makaleler yazabilmelerini, okuyabilmelerini ve münazara becerilerini geliştirmeyi amaçlar.

İşlenen kitaplara ek olarak Achieve 3000 programı da takip edilir. Bu program sayesinde öğrencilerimiz kendi seviyeleri doğrultusunda makale okur ve çalışmalarını tamamlar. Program bilgisayar üzerinden uygulanır.

12. sınıfta Dil Bölümünden tercih yapmak isteyen öğrencilerimiz için 11.Sınıflarımızda haftada 16 saat İngilizce dersinden oluşan Dil Bölümü Programı, yeterli öğrenci sayısının elde edilmesi durumunda açılmaktadır.

ULUSLARARASI SINAVLAR

Öğrencilerimiz 10. sınıf sonunda Oxford AQA English As a Second Language sınavlarına girerek sertifikalarını almaya hak kazanırlar. Okulumuz ayrıca Cambridge ESOL /SAT (Mart 2023 İtibariyle) sınav merkezidir.

İNGİLİZCE KULÜPLER

Öğrencilerimiz İngilizce ders saatleri dışında kulüp saatlerinde İngilizce tabanlı kulüpleri (MUN, İngilizce Drama, Global Citizenship Club) seçerek dil gelişimlerine devam edebilir, ulusal/uluslararası program ve yarışmalara katılabilir, hazırladıkları gösterileri yıl sonunda sahneleyebilirler.